PLAVÁNÍ - IDEÁLNÍ CVIČENÍ PRO MIMINKO I MAMINKU

Je prokázané, že plavání miminka s maminkou je velmi prospěšné pro oba dva. Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti.

S nejmladší dcerou jezdíme plavat od jejich 6ti měsíců a každou lekci si společně užíváme, jak to jen jde.
Terezce se ve vodě moc líbí a pro mne je to povinný odpočinek a relax s ní, v bazénu nemohu vyřizovat emaily a telefony, takže je to pro mne jediné místo,kde opravdu nepracuji a věnujeme se jen sobě..

Plavání dětí je hlavně o zábavě a volném pohybu ve vodě. Voda miminku připomíná chvíle v bříšku u maminky, kde bezstarostně plavalo v plodové vodě, kde bylo v bezpečí.
Plavání má navíc pozitivní vliv na celkový psychomotorický vývoj dítěte. Zdokonaluje smyslové vnímání miminka ve vztahu k okolnímu světu, posiluje dýchání, svaly a kardiovaskulární systém.
Zvykne-li si na ovládání vlastního dechu a nebude-li mu vadit voda na obličeji, snáze se tak později naučí plavat.
A mne - jako bonus - vždy přestanou bolet alespoň na chvíli záda :-)


My jezdíme už skoro 2 roky do plaveckého klubu Natrix v Úvalech, kde jsme velmi spokojeni a mohu ho s klidným srdcem doporučit.
S sebou toho moc nepotřebujete - osušky, plavky, sprchový gel nebo mýdlo..

Na plavání v kurzu je nás vždy maximálně 6 ( většinou ale méně) a po plavání trávíme nějaký čas, aby se děti "aklimatizovali" ( hlavně v zimním odbobí) v příjemné herničce, kde si maminky můžou dát napří. čaj, kávu a něco dobrého k ní , děti se mohou najíst ( buď si přinesete své jídlo a v Natrixu ohřejete) nebo můžete zakoupit hotové skleničky s jídlem přímo na recepci. V herně se dětem velmi líbí, pohrají si jak s hračkami, tak s ostatními dětmi a hned mají pestřejší den.
Celý kolektiv je velmi příjemný a též ochotný řešit ke vší spokojenosti případné náhrady při onemocnění či třeba když jste na dovolené a nemůžete se tak na svou lekci dostavit.

Více o klubu naleznete zde:
http://www.klubnatrix.cz/

Každopádně - ať už kdekoliv - plavání s Vaší ratolestí vřele doporučuji.