JAK SPRÁVNĚ KOUPIT KOJÍCÍ PODPRSENKU

 

Kdy koupit kojící podprsenku?

Nejlepší čas na nákup kojící podprsenky je cca po prvním týdnu narození vašeho dítěte.

Proč? Po porodu se prsa nalijí a během kojení mohou být prsa až o velikost větší.

K nalévání prsou většinou dochází mezi třetím a pátým dnem po narození dítěte. Vaše prsa se budou zvětšovat a budou ( někdy velice) bolestivá. Nalévání prsou obvykle končí až po 48 hodinách. Během této doby byste rozhodně neměla nosit podprsenku, která tlačí a je Vám nepohodlná.

Pokud si chcete koupit opravdu tu správnou velikost kojící podprsenky, tak počkejte až budete po porodu.

Pokud byste si i přesto chtěla koupit podprsenku již v těhotenství, počkejte do sedmého až osmého měsíce a kupte podprsenku, která bude mít o košíček větší velikost, než běžně nosíte. Většinou platí, že se Vám do košíčku musí vejít pohodně Vaše dlaň.

Obvod pod prsy se též zvětší, z pravidla o jedno číslo.

Správná velikost podprsenky

Když kojíte, musíte nosit správnou velikost podprsenky, abyste zabránila poškození prsu. Je-li Vaše podprsenka příliš těsná, může vadit mléčným kanálkům a to pak může vyústit v prsní zánět, který velmi bolí a můžete tak přijít o mléko.

Košíčky: Zkontrolujte, zda Vaše prsa pohodlně zapadají do košíčků. Ujistěte se, že nemáte žádné hrbolky podél okraje košíčku nebo zapínání. Podprsenka by měla být dostatečně velká pro absorpční vložky. Stále byste měla být schopna vložit min 1 prst do vnitřní podprsenky. To Vám dává jistotu, že pokud se Vám prsa nalijí mlékem, vejdou se do podprsenky.

Kostice: Dobře přiléhající podprsenka poskytuje výbornou podporu. Ujistěte se, že kostice spočívá na Vašich žebrech, nikoli na Vašich prsou. Někdo již v době těhotenství kostice nesnese, později třeba ani v době kojení, ale dnes je již na trhu plno kvalitních, dobře šitých podprsenek bez kostic, které prsům dodají též správnou a pevnou oporu.

Příklad velikosti

* velikost podprsenky před těhotenstvím - 75B 

* velikost podprsenky v době kojení        - 80C


Tato doporučení jsou pouze obecná, samozřejmě platí, že každá maminka má individuální tvorbu mléka a velikosti se mohou značně u maminek lišit. Jedna maminka může mít prsa větší o velikost, jiná o tři.

S výběrem té správně podprsenky vám rádi poradíme emailem info@sweetbaby.cz či po telefonu 724 146 740, neváhejte nás tedy kontaktovat, těšíme se na Vás :-)

Spodní prádlo pro těhotné a maminky po porodu najdete ZDE